טיולי אופניים בגליל העליון

הגליל העליון הוא חבל ארץ קסום ויפהפה הנמצא בצפון מדינת ישראל, האזור משתרע על פני שטח של כ-800 קמ"ר בין הים התיכון במערב, עמק החולה במזרח, הגבול עם דרום לבנון בצפון ובקעת בית הכרם בדרום. הפסגה הגבוהה ביותר בהרי הגליל העליון היא של הר מירון המתנשא לגובה של 1,204 מ' מעל פני הים.

כדי לחוות את הגליל העליון וליהנות מנופים מרהיבים, מפינות חמד קסומות ורומנטיות, מתצפיות נוף מדהימות, מפלגי מים ומעיינות וממפגש עם חיות בר, כדאי לשכור אופניים ולצאת לטיולים מרתקים ומעניינים באזור, אפשר גם להגיע עם אופניים מהבית וליהנות מטיול משפחתי מגבש ומאתגר, מטיולי רכיבה מלהיבים עם חברים וכדומה. כדאי לדעת כי יש מבחר גדול של טיולי אופניים בגליל העליון, זו אחת האטרקציות הפופולריות באזור, ישנם טיולים המתאימים לכל המשפחה וישנם מסלולים מאתגרים לרוכבים מנוסים.

 

מסלולים מומלצים לטיולי אופניים באזור הגליל העליון

 

לפניכם המלצות על מסלולי אופניים באזור הגליל העליון לפי רמות קושי ובהתאם לעונות השונות בשנה.

  • סובב אגמון החולה- אורך המסלול כ-12 ק"מ, המסלול מתאים למתחילים ונמשך כשעתיים. כדאי לצאת מוקדם בבוקר לטיול, במיוחד בעונת הנדידה, כך גם ניתן לחסוך את עלות הכניסה לשמורה. אפשר להקיף את אגמון החולה לשני הכיוונים, בדרך יש מספר מצפים של קק"ל וניתן לצפות בלהקות של ציפורים הממריאות לדרכן לאירופה או לאפריקה, בהתאם לעונה.
  • מסלול בצפת העתיקה- מסלול מומלץ החוצה אתרים מרשימים ומעניינים בסמטאות צפת העתיקה, אורך המסלול כ-7 ק"מ, הוא מתאים לכל הגילאים, גם לרוכבים מתחילים, במהלך המסלול כדאי לעצור בנקודות כמו הכנסייה הסקוטית, בית הכנסת של יוסף קארו, בית הקברות העתיק, סמטת המשיח ועץ ההדס הקדוש.
  • יער ביריה- מסלול מהנה מול נופים קסומים ועוצרי נשימה, ניתן לשלב עצירות בקברי צדיקים באזור. המסלול מתאים לכל רמות הרוכבים, אורכו כ-15 ק"מ, בדרך אפשר לעצור במעיינות קטנים עם מים קרירים וצלולים, לעצור בתצפיות נוף ולבקר בקברי צדיקים.
  • הר מירון ושביל ישראל- מסלול יפה אך מאתגר שמתאים בעיקר לרוכבים מנוסים עם ציוד מלא, אורכו כ-12 ק"מ, ניתן לסיים את המסלול תוך שעתיים. המסלול מתחיל משביל הפסגה בחניה העליונה של הר מירון.
  • יער כברי- ביער כברי יש מספר מסלולי רכיבה המתאימים לכל רמות הרוכבים, הנוף באזור יפה, בדרך נהנים מצמחייה עשירה, מנוף לים ומפינות חמד נסתרות המתאימות לעצירת קפה.
  • מסלול מאתגר בין מירון לפקיעין- מסלול באורך 25 ק"מ הכולל שבילים צרים ומכשולים טבעיים בלב יערות וחורש ים תיכוני, בדרך חוצים נחלים קטנים ובהתאם לעונה נהנים ממרבדי פרחים.      

כאמור, יש מבחר גדול של טיולי אופניים בגליל העליון, אפשר לשלב טיולי רכיבה עם אטרקציות נוספות באזור. חשוב לציין כי יש מגוון עצום של אטרקציות לילדים בגליל העליון, בין היתר טיולי ג'יפים וטרקטורונים, מוזיאונים, קטיף, מרכזי מבקרים בחוות חקלאיות, טיולי רכיבה על סוסים, רפטינג ועוד.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות