טיול יקבים בגליל העליון

אוהבים יין וטבע אך אין לכם מספיק כסף או זמן כדי לצאת לטיול יקבים בטוסקנה או באזור כרמים מפורסם אחר באירופה? ובכן, בגליל העליון ישנם עשרות יקבים איכותיים הנמצאים במרחק של נסיעה קצרה מביתכם, כך תוכלו ליהנות מטיול יקבים שאינו נופל ברמתו מאטרקציה דומה בחו”ל. תעשיית היין באזור הגליל העליון פורחת יותר מתמיד וכדאי לכם להכיר את יקבי הבוטיק המזמינים אתכם לטייל במקום וליהנות ממבחן טעימות, מהסברים מעניינים ומחוויות נוספות.

 

טיול מרתק ומעניינים ביקבי בוטיק בגליל העליון

כדי לתכנן טיול יקבים בגליל העליון כדאי לצאת לחופשה באזור באמצע השבוע או בסופי שבוע. לאחר שבחרתם מלון בוטיק במיקום מרכזי ונוח בגליל העליון תוכלו לאתר בקלות יקבי בוטיק באזור ולתאם עמם סיורים מודרכים ופעילויות נוספות.

אחת לכמה חודשים יש פסטיבלים שונים לחובבי היין באזור הגליל העליון, זו אפשרות נוספת לבקר ביקבי הבוטיק וליהנות מחוויה מקורית ומרגשת. עם זאת, אין צורך להמתין לאירועים מיוחדים, אפשר לתאם סיור מודרך הכולל טעימות במרכזי המבקרים ביקבים השונים. בגליל העליון יקבים רבים המציעים סיור, ביניהם מרכז המבקרים של יקב אור הגנוז, יקב ברעם, יקב בן זמרה, יקב עמרם ועוד.

 

יקב עמרם ברמות נפתלי

יקב עמרם מייצר יין אדום איכותי וטעים משנת 1993, יקב הבוטיק ממוקם במושב רמות נפתלי שבגליל העליון. ביקב מייצרים יינות קברנה, מרלו, שיראז, פטיט ורדו ויינות איכותיים נוספים. במהלך הסיור ביקב מבקרים גם בכרמים באזור, זוכים להסברים מפורטים ומעניינים על הליך ייצור היינות במקום וכמובן טועמים יינות משובחים. יקב עמרם מציע סיורים מאורגנים למשפחות עם ילדים, לקבוצות, לבני גיל הזהב ולזוגות רומנטיים.

 

יקב אדיר במושב כרם בן זמרה

מרכז המבקרים ביקב אדיר מציע טעימות יין, סיור מודרך המלווה בהסברים על תהליך הפקת היינות השונים, ובמקום ניתן לטעום גם גבינות ותוצרת נוספת מהמשק של בעלי היקב. אפשר לשלב ביקור גם במרכז המבקרים של יקב דלתון הנמצא במרחק קצר מיקב אדיר.

 

יקב מילס

יקב מילס ממוקם במושב כרם בן זמרה שבגליל העליון, זהו יקב בוטיק משפחתי שהוקם בשנת 2001. במרכז המבקרים ניתן להקשיב להסברים מעניינים על הליך ייצור היין המסורתי במקום, ליהנות מטעימות של יינות שונים, ובחנות היקב אפשר לרכוש יינות איכותיים, תוצרת חקלאית, ריבות ביתיות, גבינות עיזים ובהתאם לעונה אפשר לרכוש פירות וירקות טריים. אחרי סיור ביקב אפשר להמשיך לפיקניק ביער ברעם או בנחל דישון.

 

יקב רימון באזור תעשייה דלתון

סיור במרכז המבקרים של יקב רימון מבטיח לכם חוויה ייחודית, ביקב מתמחים בייצור יינות מרימונים. הסיור כולל ביקור בבוסתן רימונים, ולמעשה חווים את כל הליך ייצור היין, החל מסחיטת הפרי, דרך התססת היין ועד אחסונו בחביות עץ. ניתן להשתתף גם בסדנאות אוכל ושוקולד במרכז המבקרים הסמוך ליקב.