איך לחסוך בהוצאות החתונה? יש לנו כמה טיפים עבורכם

 

א’ התחתנה בחודש ינואר לפני יותר מעשר שנים והזמינה קרוב ל-200 איש לאירוע. לדבריה היא הצליחה לחסוך המון כסף רק בגלל החודש שהיא ובעלה בחרו לקיום המסיבה – ינואר. בעצם, היא מדגישה שינואר הוא חודש נהדר בלוח השנה ולו רק בגלל ששום דבר אחר לא קורה בתקופה זו. ומאז, יום הנישואין שלהם אף פעם לא מתנגש עם איזה שהוא חג, עם ההמוניות שמאפיינת את חודשי הקיץ או עם אירועים אחרים. וכששואלים אותה אם הייתה מרוצה מהחתונה שלה שנערכה בחורף, היא מהללת את הבחירה בחורף.

ספקים הציעו לה תשומת לב רבה יותר מאשר לחברותיה שהתחתנו בעונת החתונות “הבוערת” והתפנו אליה בחפץ לב ובמהירות רבה יותר מבדרך כלל. למשל, הם הבינו שאם יבחרו לערוך חתונה במלון בוטיק בחורף הם יזכו בהטבות ניכרות. העונה החלשה התגלתה בסופו של דבר כיום נישואין ייחודי ומעולה.

לסרב בנימוס למחירים מופקעים

אפשרות נוספת לחיסכון כספי היא לסרב למחירים מופקעים. למשל, סיכמתם עם הספק על מחיר השירות, אתם שולפים את כרטיס האשראי או פנקס ההמחאות כדי לבצע את ההפקדה. כשאתם מתחילים לכתוב את הצ’ק הספק מזכיר כבדרך אגב, ובפעם הראשונה, שיש גם עלות זניחה של דמי הזמנה בסכום של 200 ש”ח שאתם חייבים לצרף לפיקדון, איזו עמלת הזמנה קטנה שכול אחד חייב לשלם מראש.

זה הזמן לעצור ולהגיד “לא!”. כרסום זה בסכום שעליו התמקחתם, תוספות קטנות אלה שואבות מכם כספים ממש עד ליום שבו מגיע מועד החתונה. ספקים משתמשים בכול מיני טכניקות לחץ לאחר שהלקוח התחייב למחיר והתאהב במוצר או בשירות. הבעיה היא שלמרות שהספק לא הזכיר את החיוב “הקטן” הנוסף לפני ההסכמה על המחיר, המוצר לפעמים כל כך מושך אותנו עד שאנחנו נכנעים ומוכנים לשלם את העמלות הנוספות ומסכימים לסכום הסופי המוגזם.

לכן, לאחר שהכנתם צ’ק ליסט לחתונה עם רשימת הספקים שעליכם לפגוש שימו לב מן ההתחלה – אם אתם עומדים מול בקשה לתשלום מנופח, הדבר הראשון שכדאי לעשות הוא פשוט לסרב לשלם. הישארו חיוביים אבל תקיפים כבר עם הספק הראשון. נסו לבקש ממנו להוריד את העלות הנוספת והסבירו לו שזה בסדר אבל התקציב שלכם לא מאפשר זאת.

 ספקי שירות מחפשים הזמנות בחודשים החלשים

בזמן המשא ומתן עליכם להבין את נקודת המבט של הספק. אנשים בתעשיית האירוח מתפרנסים מהשירותים שלהם, כך שהם לא במצב של ויתור על לקוחות אבל גם לא חייבים לתת לכול אחד הנחה.

בעונות החלשות, כשהספקים מוצאים את עצמם ללא הזמנות עבודה בקצב אליו הם רגילים בעונות החתונה הלוהטות יותר, הם פתוחים יותר להנחות וויתורים. לכן, מומלץ להיפגש עם הספק, להגיד ששמעתם על עבודתו, להתפעל מכישרונו ולהסביר שהתקציב שלכם מוגבל ולנסות לקבל הנחה. אם מסתבר לכם שהספק נעלב מהבקשה שלכם או שהיחסים מתחילים להיהרס, למדתם משהו: אתם לא רוצים לעבוד איתו בכול מקרה.