מתכננים מסיבת חתונה? הנה 4 שגיאות שתרצו להימנע מהן

שגיאות שכדאי להימנע מהן

בגיל מסוים, נושא השיחה הפופולרי בין חברים הוא חתונה… יש שלבים בחיים שבהם לא חשוב עם מי אנחנו מדברים או מה אנחנו עושים, תמיד יעלה בשיחה משהו שקשור לאירוסין או לנישואין.

קשה למצוא רווקה צעירה שאין לה חזון כלשהו לגבי החתונה שלה, בעיקר לאחר שהאביר על הסוס הלבן הופיע בפתח ביתה…

הבעיה היא שכל החלומות הוורודים האלה – שהיום אפשר לראות ממש בעיניים באתרי האינטרנט השונים כמו הפינטרסט הפופולרי – לא יהפכו את יום החתונה לנטול מתחים. וכאשר זה נוגע לביצוע החלונות והרעיונות הנפלאים לאירוע שלכם, המון דברים עלולים להשתבש. למדו מטעויות של אחרים כדי להימנע מהן בחתונה שלכם.

  1. להזמין את מקום האירוע לפני יצירת רשימת אורחים

אם אתם לא מתכננים את האירוע בחצר הבית, הזמנת מקום היא אחד הדברים הראשונים שיופיע ברשימת המשימות שלכם, בעיקר לאור העובדה שרוב המקומות מתמלאים מהר מאוד.

אבל לפני שתוכלו לעשות זאת, חשוב שיהיה לכם מושג לגבי מספר האורחים שישתתפו באירוע (גם אם לא ממש מספר מדויק). אתם בטח לא רוצים להזמין מקום שלא יוכל להכיל את כולם, ואתם גם לא רוצים לשלם עבור מקומות ריקים רבים שאף אחד לא ישתמש בהם.

  1. להסס בקשר להזמנת "אורח פלוס אחד"

כשאתם עובדים על רשימת האורחים, בססו את מדיניות ה"פלוס אחד" ודבקו בה. כן, האירוע הוא יקר אבל זה לא הוגן לבחור באקראי מי זכאי להביא אתו בן/בת זוג לאירוע ומי לא.

מקובל שזוגות נשואים, מאורסים, או אלה שחיים יחד – יוזמנו יחדיו לאירוע, גם אם אף פעם לא פגשתם את "החבר של החברה שלכם".

יש כאלה שמזמינים "פלוס אחד" כול רווק מעל גיל 18. יש שמחליטים לכלול ב"אורח פלוס אחד" רק זוגות שנמצאים במערכת יחסים. אחרים מציבים גבולות וקובעים שרק מי שנמצא בזוגיות שנה או יותר, יוכל להגיע לאירוע עם בן/בת הזוג.

כשזה נוגע לחתונה המשמחת שלכם, זו תהיה מחווה יפה לאפשר לכולם להגיע עם בן/בת זוג. גם לרווקים. אתם אמורים להימנע מלבודד את הרווקים שבחבורה באירוע הכי חשוב בחיים שלכם.

  1. להתקמצן במשלוח ההזמנות בדואר

אולי זה נראה מובן מאליו, אבל חשוב לוודא שהאורחים שלכם יקבלו את ההזמנות מבעוד מועד. תתפלאו כמה כלות פשוט מדביקות בול רגיל ומשליכות את ההזמנות לתיבת הדואר. שירות הדואר לא תמיד ירחם עליכם – ההזמנות יוחזרו עם חותמת מכוערת שהתשלום לא מספיק, וזה ייקח המון זמן עד שהזמנות אלה יגיעו אליכם חזרה.

כדי למנוע זאת, קחו את ההזמנות, כשכל אחת חתומה ונושאת כתובת, תנו לפקיד הדואר לשקול את המעטפה ולקבוע את עלות הבול. שימו לב, הזמנות מרובעות (ולא מלבניות) כרוכות בתשלום נוסף, לא רק בגלל המשקל אלא גם בגלל הצורה.

בכול מקרה, למרות חשיבותה של הזמנת הנייר המושקעת והיפה, כדאי לעשות שימוש גם בשירותים האלקטרוניים ולהעביר את ההזמנות גם בדוא"ל או ב-SMS, ליתר ביטחון.

  1. לרפרף על החוזים עם הספקים

קראו הכול. חתונה היא אירוע יקר, והתכנון שלה גוזל המון זמן, אז חבל לא לנצל את ההזדמנות ולא לוודא שיש לכם תכנית גיבוי, על כל מקרה שלא יבוא.

גם אם "קריאת חוזים" היא לא הצד החזק שלכם, עשו כמיטב יכולתכם וקראו אותם, ולאחר מכן בקשו ממישהו שאתם סומכים עליו לעיין בהם – הורים, חבר, בוס – רק כדי לוודא שמישהו שנמצא בצד שלכם, קורא הכול גם את האותיות הקטנות.

 

לקריאת מעניינת נוספת בנושא חתונה קראו את המאמרים הבאים:

כתיבת תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות