רוצים חופשה מוצלחת לילדים? תכננו, תכננו, תכננו

חופשה משפחתית עם הילדים היא הזדמנות נהדרת ליהנות ולבלות יחד, להתחבר מחדש וליצור גיבוש בין האחים לבין עצמם ובין ההורים לילדים. שילוב של ציפיות ריאליות מהחופשה עם תכנון מתאים, יתרמו לחופשה משפחתית שבאמת תוציא אתכם מהשגרה היומיומית.

תכנון חופשה עם ילדים

חופשה עם ילדים צריכה להיות מתוכננת כראוי בגלל הנטייה שלהם להשתעמם בקלות. לכן:

  • תכננו יותר פעילויות מכפי שהייתם מתכננים רק לעצמכם – חפשו אטרקציות מקומיות שיבדרו את הילדים כמו מגרשי משחקים, פארקים, אחלקרח (למשל, בחיפה, בחולון או במטולה) ועוד.
  • תכננו יותר עצירות לשתייה ואכילה כדי לשמור על רמת האנרגיה של כולם – גם אם הנסיעה אורכת רק שעתיים – תכננו הפסקות בדרך. תנו לילדים להתפרק ולהשתולל והמשיכו בנסיעה רגועה ללא מתחים מעצבנים.
  • תכננו זמן כיפי לעצמכם. אם הילדים משתתפים בפעילות כלשהי או משחקים עם ילדים אחרים, קחו פסק זמן לעצמכם.

לערב את הילדים בתכנון החופשה

כשמערבים את הילדים בתכנון החופשה, גם את בן ה-5 וגם את בת ה-14, מכניסים אותם למוד של עניין והתרגשות. אגב, הרעיונות של הילדים יוכלו להעשיר את החופשה שלכם.

אפשר לגלוש באינטרנט ולמצוא אטרקציות מעניינות ביעד החופשה. הקטנטנים יכולים להסתכל בתמונות ולספר מה יהיה להם כיף לעשות, והגדולים ימצאו הרפתקאות שמעניינות אותם. לילדים הצעירים הכינו תכנית בסיסית והציעו מספר אפשרויות בחירה.

קחו בחשבון שלמרות שהחופשה מאוד מרגשת, יש ילדים שהיציאה מהשגרה קשה להם. שיחות על החופשה המתוכננת היא דרך טובה לעזור להם להתרגל לרעיון ולהוריד את רמת החרדה.

דוגמאות לאפשרויות חופשה עם ילדים

  • חופשה על חוף הים

חשוב שבחוף הים יהיה מציל. אל תשכחו להצטייד בהגנה מפני השמש כולל קרם הגנה, כובעים ואפילו בגד ים עם שרוולים ומכנס ארוך. קחו אתכם משחקים לים, דלי, מעדר, כדור… ואולי גם זוג נעלי ספורט ישנים לטיפוס על הסלעים בחוף שהוא סלעי. לפעוטות כדאי להצטייד בחיתולים שמתאימים לשהייה במים.

הכינו מראש תכנית חלופית למקרה של מזג אוויר רטוב או אם יימאס לילדים לשחק בחול ובמים.

  • טיול בפארק לאומי

ספרי הדרכה או אתרי פרקים לאומיים מאפשרים לכם לבדוק את האטרקציות שנמצאות באזור החופשה שלכם. מדריכים אלה מתארים מסלולי הליכה באזור ויכולים לעזור לכם להחליט אם הם תלולים מדי או קשים מדי לילדים שלכם.

אם אתם יוצאים לטיול ארוך מחצי שעה כדאי להצטייד בערכת עזרה ראשונה, קרם הגנה, דוחה יתושים וכמובן אוכל ומים. וודאו שהסלולרי שלכם טעון במלואו ולפני היציאה ידעו מישהו על המסלול אליו אתם יוצאים.

איפה לישון?

עדיף לבחור בצימר או במלון בוטיק נעים ומשפחתי שמציע גם פעילויות לילדים. למשל, מלון עם בריכה יתאים גם לקטנטנים וגם לנעורים אבל אטרקציות בסביבה הקרובה כמו טיולי ג'יפים ורכיבה על סוסים ימשכו מאוד את בני הנוער. בצד כל אלה אפשר כמעט תמיד למצוא גם מוזיאונים מרתקים שמיועדים גם לקטנים וגם לגדולים.

לקריאה נוספת אודות הצעות לחופשות וטיולים לילדים כנסו:

שינוי גודל גופנים
ניגודיות